KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735408

nr 1273 5408

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Oljemålning, Slussen, Stockholm. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 54x73 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 2 september 2019
kl 18:10:57

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén